2 mln zł dofinansowania do przebudowy stadionu w Pszczynie


2 mln zł dofinansowania do przebudowy stadionu w Pszczynie

Pod koniec grudnia Ministerstwo Sportu i Turystyki oceniło pozytywnie wniosek o dofinansowanie przebudowy stadionu im. Jana Larysza. Gmina Pszczyna otrzyma 2 mln zł dotacji.

Projekt będzie realizowany ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu rozwoju infrastruktury lekkoatletycznej 2018”.

- Mamy wiele sukcesów i uzdolnioną młodzież. Dotychczas brakowało nam obiektu, który pozwoliłby młodym sportowcom na regularny trening. Intensywne opady deszczu powodowały, że ze względu na fatalny stan bieżni zawodnicy nie mogli w Pszczynie przeprowadzać swoich treningów. Zaplanowaliśmy przebudowę stadionu tak, aby można było w komfortowych warunkach trenować wiele dyscyplin sportowych od lekkoatletów po piłkarzy. Duży ukłon w kierunku Ministerstwa, które przyznało nam wyczekiwane dofinansowanie - informuje burmistrz Dariusz Skrobol.

Na przebudowanym obiekcie powstaną sześciotorowa bieżnia o długości 400 metrów, dodatkowy pas z rowem z wodą do biegów z przeszkodami, a także ośmiotorowa bieżnia prosta do biegów na 100 m i 110 m przez płotki, dwustronna skocznia do skoku o tyczce z rozbiegiem, dwustronna skocznia do skoku w dal i trójskoku wraz z rozbiegiem zakończone wspólną zeskocznią wypełnioną piaskiem, rzutnia do pchnięcia kulą, dwie skocznie do skoku wzwyż, dwie rzutnie do rzutu oszczepem z rozbiegiem i sektorem rzutów na płycie boiska, rzutnia do rzutu dyskiem i młotem otoczone klatką ochronną z polem wyrzutu na płytę boiska.

Powstaną również budynki zaplecza, nowa płyta boiska, odwodnienie stadionu oraz terenów wybrukowanych, ciągi komunikacyjne i nowe oświetlenie stadionu.

Stadion im. Jana Larysza jest obiektem sportowym goszczącym dwa kluby lekkoatletyczne. Wiodącym klubem trenującym oraz mającym swoją siedzibę na terenie Stadionu jest Ludowy Klub Sportowy Pszczyna powstały w 1997 roku. Drugim klubem trenującym na Stadionie jest Miejski Klub Sportowy Iskra Pszczyna powstały w 1951 roku.

 

Przewidziany koszt przebudowy stadionu wynosi ponad 6 mln zł. Wykonane zostały projekt budowlany i koncepcja architektoniczno-budowlana. Gmina Pszczyna otrzymała pozwolenie na budowę oraz pozytywną opinie Polskiego Związku Lekkoatletycznego. Po podpisaniu umowy i zabezpieczeniu środków w budżecie gminy zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie inwestycji.

© Copyright 2014