Coraz bliżej budowy sali gimnastycznej w Porębie


Coraz bliżej budowy sali gimnastycznej w Porębie

W podziałek 14 stycznia został ogłoszony przetarg na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 11 w Porębie. Jest to ostatnia placówka oświatowa w naszej gminie nieposiadająca zaplecza sportowego. Już niedługo się to zmieni.

Inwestycja będzie obejmowała budowę sali gimnastycznej wraz z szatniami i pomieszczeniami sanitarnymi, magazynem sprzętu i kotłownią połączone przejściem z częścią istniejącą szkoły. Inwestycja obejmuje również rozbudowę istniejących ciągów pieszo-jezdnych.

Budowa sali gimnastycznej ma zakończyć się 30 września 2020 roku.

Zadanie współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki - środki Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Gmina Pszczyna uzyskała dotację w wysokości 989 700 zł, przewidziany koszt inwestycji wynosi blisko 3 mln zł.

- Kilka lat temu przy okazji reorganizacji sieć gminnych szkół podjęliśmy decyzję, że w każdym sołectwie pozostanie szkoła podstawowa. Uczniowie z Poręby nie mieli sali gimnastycznej. To ostatnia placówka zarządzana przez nas, gdzie nie było odpowiedniego zaplecza sportowego. Na szczęście niebawem ta sytuacja ulegnie zmianie. Gmina Pszczyna pozyskała milion złotych dotacji z Ministerstwa Sportu. Jest to dla nas ogromne wsparcie i odciążenie budżetu, mając na uwadze ogromne potrzeby inwestowania w rozbudowę i modernizację budynków oświatowych. W ostatnich latach na ten cel przeznaczyliśmy ponad 26 mln zł - komentuje burmistrz Dariusz Skrobol.

© Copyright 2014