1,5 mln zł na Pawią i Jedności


1,5 mln zł na Pawią i Jedności

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej podjęto uchwałę o pomocy finansowej dla Powiatu Pszczyńskiego. W budżecie Gminy Pszczyna zabezpieczono środki na przebudowę ul. Pawiej w Wiśle Małej oraz ul. Jedności w Studzionce.

Na przebudowę tych dróg Powiat pozyskał dofinansowanie w wysokości 3 mln zł w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016 - 2019”. Powiat Pszczyński nie jest w stanie sfinansować samodzielnie całego wymaganego wkładu własnego, dlatego zwrócił się z prośbą o udzielenie pomocy finansowej w wysokości 1.500.000,00 zł, na co radni wyrazili zgodę.

- Od wielu lat współpracujemy z powiatem w zakresie budowy i modernizacji dróg. Ostatnią dużą realizacją była przebudowa ul. Zdrojowej i Jeziornej, którą realizował Powiat Pszczyński. Dzięki wsparciu gmin Pszczyna i Goczałkowice w wysokości ok. 3,4 mln zł powiat zabezpieczył 8,4 mln zł na wykonanie całego zadania . Podobnie jest w przypadku ulic Pawiej i Jedności - mówi burmistrz Dariusz Skrobol.

© Copyright 2014